Bursa Ticaret Borsası
Fatma Betül KABALAR

Fatma Betül KABALAR Kimdir?

HAYAT SAĞLIK GRUBU Genel Koordinatör (CFO) (Mali ve İdari İşler)
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1979 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğdu. 2002 Yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Özel Hayat Hastanesi İdari İşler biriminde göreve başladı. Ardından Hastane Müdür Yardımcılığı ve 2005 yılında da Hastane Müdürü olarak görevini sürdürdü. 2008 Yılında Hastane ve Sağlık Tesisleri Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamladı. 2010 yılından bu yana Hayat Sağlık Grubunda Genel Koordinatör (CFO) (Mali ve İdari İşler) ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

2018 yılında Özel Hayat Hastanesi 20.000 m² kapalı alan, 150 yatak sayısı, 80 hekim ve 560 çalışanı ile hizmet sunduğu yeni binasına taşındı. Aynı yıl Mudanya yolu üzerinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon branşında hizmet  sunan Özel Aktif Hayat Tıp Merkezi grubun bünyesine katıldı. 2023 yılında Üroloji branşında hizmet veren, Özel Ürotaş Tıp Merkezi kuruma dahil oldu. 1996 yılından bu yana İstanbul Pendik bölgesinde hizmet veren Özel Pendik Şifa Hastanesi; 120 çalışan ve 28 hekimi ile gruba katıldı.

Sürdürülebilir Çevre Misyonu ile Fatma Betül Kabalar öncülüğünde şirket, 2022 yılında Orhaneli bölgesinde 57.866 m² alana kurulu yıllık ortalama 4.400.000 kwh enerji üretimi sağlayan bir Güneş Enerjisi Santrali kurulumunu gerçekleştirmiştir.

2023 yılında Özel Hayat Hastanesi, Sağlık Hizmetleri Sunumunda Uluslararası Kalite Belgesi olan JCİ (Joint Commission İnternational) belgesini alarak sunduğu sağlık hizmetlerini tescillemiş oldu.

Hayat Sağlık Grubu`nun yeni dönem projeleri arasında yine Bursa’da İzmir yolu üzerinde 40.000 m2 kapalı alanı olan tam teşekküllü, Tıp Fakülteleri ile afiliasyonu olan bir hastane projesi inşası ve Sağlık Hizmetleri Eğitimi veren bir meslek yüksekokulu kurulması projeleri yer almaktadır. Fatma Betül Kabalar, iyi derecede ingilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.

Whatsapp Hattı