Bursa Ticaret Borsası
Başak KUYUMCU KUMBAY

Başak KUYUMCU KUMBAY Kimdir?

BK Mimarlık İnşaat LTD. ŞTİ. Kurucu
Y. Mimar Başak Kuyumcu Kumbay Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Anabilim Dalı Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış, Bauhaus Universitat Weimar Üniversitesi ve Politecnico Di Milano Üniversitesinde tasarım ve proje yönetimi alanlarında derslere katılmış, juri üyelikleri yapmış ve eğitimler vermiştir.

Uluslararası projelerde tasarım ve proje yönetimi alanlarında görev almıştır. Bu süre zarfında, Avrupa ve Asya kıtalarında büyük ölçekli konut, ofis, kültürel ve eğitim projelerine imza atmıştır.2010 yılında, mimari projeler, şehir planlaması ve iç mimari projelerine de odaklanan kendi mimarlık şirketi olan BK Architecture, Mimarlık ve İnşaat Şirketi’ni kurmuştur. Firma, sürdürülebilir ve yenilikçi tasarımlarla uluslararası düzeyde prestijli ödüller kazanmıştır.

Başak Kuyumcu Kumbay, Avrupa Mimarlık Ödülleri ve European Property Awards organizasyonlarında birkaç kategoride beş yıldız alan ödüllerine ek olarak, ulusal yarışmalarda da yer almıştır. Dubai, Ajman, Abu Dabi, Newyork ve Londra şehirlerinde aktif olarak çalışmalarını sürdüren ofis, Türkiye’de de büyük ölçekli ofis, fabrika, Ar-ge Merkezleri, Teknoloji Geliştirme Alanları ve Organize Sanayi Bölgeleri için mimari projeler üretmekte ve mimari danışmanlıklar yapmaktadır.Uluslararası mimarlık dernekleri ve dergilerinde yazılar yazarak ve konferanslarda konuşmacı olarak yer alarak sektörel bilgi paylaşımına katkıda bulunmaktadır.

Ayrıca, geleceğin mimarlarına yol göstermek amacıyla yerel ve uluslararası üniversitelerde proje derslerinde juri üyelikleri yapmaktadır.Başak Kuyumcu Kumbay, TUGIAD üyesidir ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu Genel Sekreteridir. İngilizce ve Almanca bilmekte olup, evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Whatsapp Hattı