Bursa Ticaret Borsası

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden Borsamıza intikal eden yazıda;

Türkiye-Türkmenistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (HEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz’ın HEK 7. Dönem Toplantısı vesilesiyle yapacağı Türkmenistan ziyareti kapsamında 6 Aralık 2023 Çarşamba günü Türkiye-Türkmenistan İş Forumu’nun TOBB ve DEİK işbirliğiyle Aşkabat’ta düzenlenmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.

Bahse konu İş Forumuna katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 27 Kasım 2023 Pazartesi günü saat 18:00’a kadar https://anket.tobb.org.tr/#/anket/turkmenistan-is-forumu linki yer alan formu doldurarak ön kayıt oluşturmaları gerekmektedir.

Başvuru ve Katılım Koşulları:

Uçak biletleri ve Aşkabat’ta konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program, kayıt yaptıran firma temsilcilerine bilahare iletilecektir.

Türkmenistan Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Bu bağlamda, katılım formunu dolduran kişilerin listesi, vize kolaylığı sağlanması amacıyla Türkmenistan Ankara Büyükelçiliğine TOBB tarafından iletilecek olup, vize başvurusu ve takibi katılımcılar tarafından münferit olarak gerçekleştirilecektir. Dolayısıyla, diplomatik notaya işlenecek pasaport bilgilerinin katılım formuna eksiksiz eklenmesi önem arz etmektedir.

Detaylı bilgi için:
TOBB; Anara Daylan, Uzman
E-posta: anara.daylan@tobb.org.tr
Tel: 0312 218 22 23


DEİK: Tuğba Bal Bahar, İş Konseyleri Koordinatörü
E-posta: tbal@deik.org.tr
Tel: 0212 339 50 55

 

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla.

Whatsapp Hattı